čtvrtek 15. ledna 2015

Kryathlon - Memoriál Václava Pátka, neděle 1. února 2015Praha, Ski Park Velká Chuchle
V neděli 1. února 2015 zažije Praha závodní premiéru nové sportovní disciplíny zvané Kryathlon. Takto pojmenovaná je kombinace tří disciplín inspirovaná triatlonem, v tomto případě jsou ale disciplínami zimní plavání v ledové Vltavě (250 nebo 25 metrů), běh (2,5 km) a běh na lyžích (5 km). Závod nese přídomek "opravdový zimní triatlon". V plavecké části jsou totiž zakázány neoprény, což při předpokládané teplotě vody ve Vltavě kolem 3°C dělá ze závodu opravdovou výzvu. Po běžecké disciplíně bude následovat běh na lyžích, který se bez ohledu na okolní podmínky poběží na sněhu v zasněžovaném areálu Ski Parku Velká Chuchle.


Závod je jako Memoriál Václava Pátka pojmenován na počest vynikajícího sportovce, který exceloval ve všech třech disciplínách. Mimořádný byl zejména jako běžec, kdy např. v roce 1984 zaběhl maraton v čase 2:18!


Partnerskou organizací Kryathlonu je Aliance žen s rakovinou prsu. Závod organizují členové I. plaveckého klubu otužilců Praha (I.PKO).


Více informací o závodu, Václavu Pátkovi a registrace do závodu na www.kryathlon.com.Tolik tisková zpráva. Dodám ještě, jak to všechno vzniklo. V roce 2012 uhodily na začátku února arktické mrazy. V předvečer Branických ledů, tradičního závodu I. plaveckého klubu otužilců Praha, jsme uctili památku Ladislava Nicka, nestora českého zimního plavání. Ten se svého posledního závodu zúčastnil právě u nás v Braníku rok předtím, ve svých 97 letech!

Při měsíčku jsme si ve dvanáctistupňovém mrazu zaplavali s pochodněmi ve Vltavě (reportáž České televize z akce zde). Jack, Matěj, Václav a já. Po plavání a následném zahřátí u rozpálených klubových kamínek jsme se přeplavili na ostrov, kde jsme u ohně zepředu rozmrzali a zezadu zase zamrzali, debatovali a nakonec přímo na ostrově stanovali ve skoro dvacetistupňovém mraze. A tehdy mezi mnou a Jackem padla první zmínka o zimním triatlonu. Tři roky to v nás zrálo a teď ho tady máme. Kde jsou čtyři účastníci tohoto večera dnes? Já a Jack v organizátorském týmu Kryathlonu, Matěj závod absolvuje jako vyslanec Aliance žen s rakovinou prsu a památku Václava uctívá sám název závodu - Memoriál Václava Pátka. 

Václave, čest tvé památce a Kryathlonu ZDAR!

10 komentářů:

 1. Palce držet budu, ale zůstanu v teple :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Clovece, premyslim, ze bych se tam otocil dobehnout a povzbudit Vas.. tedy obleceny a neplavajici.. ale pripraven snest ten pohled, ktery bude studit jeste nekolik dnu:)..

  Snad mi to vyjde.. respektive stane se to soucasti meho vybehu:). Drzim palce! Jsi pravy ledoborec! 12:)

  OdpovědětVymazat
 3. Těšíme se na tvoji návštěvu, orle z levého břehu. Bude to COOL :)

  OdpovědětVymazat
 4. Kryathlon za dveřmi a Iva opět nepřipravena..hanba! Něco mi ale říká, že není všem sezonám konec. Doufám, že se s vámi tentokrát setkám alespoň jako pozorovatel :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těšíme se i na tě, liško z levého břehu :)

   Vymazat
 5. No sice asi bude teplo (pro vás masochisty) ale ja se koupat nebudu ale na nedělni prochazku to zni dobře a na tvou podporu si nevezmu kulicha (bude v kapse co kdyby :))

  OdpovědětVymazat
 6. Obdiv kazdymu, kdo se v ty morne svlikne. Tady link na konkurencni akci v nasi vesnici: http://www.trizell.com/images/bewerbe/trizell-winter/WinterTRI_web.jpg

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyby se jenom svlíkli, to by měli ještě vpoho. Na mrazivý vzduch se ještě rádi vrátí :)

  Ad link) Není plavání, není konkurence :)

  OdpovědětVymazat